strony internetowe

Czy inwestować w responsywne strony internetowe?

Technologie

Każda osoba, która prowadzi swoją działalność, powinna pomyśleć o stworzeniu strony www. Jak w każdej innej branży, również i tutaj bardzo wiele się zmienia praktycznie z roku na rok. Dobrze jest nadążać za nowinkami technicznymi jeśli chodzi o strony internetowe, ponieważ ma to ogromny wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez potencjalnego klienta.

Strony internetowe dopasowane do klienta

Obecnie w każdej branży panuje ogromna konkurencja. Mając przestarzałe metody pracy i nie inwestując w swój rozwój, jesteśmy praktycznie z góry skazani na porażkę. Dlatego też posiadanie własnej strony internetowej, choćby w postaci wizytówki, jest absolutnym minimum. Obecnie większość klientów chcąc skorzystać z konkretnych usług nie sięga już do książki telefonicznej ani spisu firm, lecz do internetu. W związku z tym – jeśli nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz.

Postawienie swojej strony to pierwszy krok do tego, aby zacząć trafiać do większej grupy klientów. Drugi krok, to dopasowanie jej do autentycznych potrzeb konsumentów. Zatem jeśli prowadzimy sklep, dobrze byłoby umożliwić sprzedaż online. A jeśli już ją wprowadzimy – to weźmy pod uwagę klientów, którzy z różnych względów nawet zakupy internetowe robią z poziomu swojego smartfona. Jeśli twój sklep internetowy nie będzie dopasowany do możliwości smartfona, wówczas klient zrezygnuje i pójdzie tam, gdzie za pomocą kilku kliknięć w telefonie uda mu się bez problemu zamówić to, co chce. Podobnie jest na przykład z rezerwacją terminów wizyt lub innymi usługami. Jeśli zaoferujemy możliwości rezerwacji poprzez stronę, zwiększamy zasięg o tych, którzy nie lubią tego robić telefonicznie. Jeśli umożliwimy to użytkownikom urządzeń mobilnych – trafimy do każdego, kto potencjalnie może być zainteresowany naszymi usługami!

Jak sprawić, by stronę dobrze się czytało

Aby strona była czytelna i wygodna w obsłudze na wszystkich urządzeniach z dostępem do internetu, tworzy się responsywne strony internetowe. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie takiej strony od zera. Można to potraktować jako pretekst do odświeżenia wizerunku swojej strony, wprowadzenia do niej nowych funkcjonalności. Bez względu na to, jaką działalność prowadzisz, musisz umożliwić dostęp do swojej strony wszystkim osobom – tym, które nie mają stacjonarnych komputerów lub laptopów również. Dzięki temu Twoja firma staje się bardziej profesjonalna i wychodzi naprzeciw faktycznym oczekiwaniom klientów. Obecnie responsywne strony internetowe to standard który powinieneś wprowadzić do swojej firmy. Webmasterzy tworzą już niemal wyłącznie strony responsywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *