Pompy zatapialne do odwadniania do sucha

Technologie

Skuteczne odwadnianie do sucha jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych do tego celu pomp. Zdecydowanie najbardziej spopularyzowane są w tym zakresie pompy zatapialne EVAK EUBR, które na chwilę obecną obsługują większość realizacji tego typu. Warto tutaj podkreślić, iż pompy tego typu będą idealnie wręcz sprawdzać się w usuwaniu resztek wody z płaskich powierzchni. Są lekkie i bardzo wytrzymałe, dzięki odpowiednim technologiom oraz dobrej konstrukcji. Warto także podkreślić fakt, iż są to w pełni nowoczesne pompy, których spektrum zastosowania jest o wiele szersze, niż by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

Pompy zatapialne i ich konstrukcja

Przede wszystkim, trzeba tutaj zwrócić uwagę na cały szerego nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w pompach EVAK EUBR. Najważniejszą z nich jest materiał Hytrel, czyli specjalny elastomer, którym pokryty jest wirnik pompy. Materiał ten gwarantuje wysoki poziom odporności na ścieranie, wobec czego, pompa jest odporna nawet na pracę z medium zanieczyszczonym materiałami ściernymi. Pompowanie wody z zawartością piasku, kurzu czy też pyłu, nie będzie stanowić tutaj większego problemu, czy też zagrożenia dla samej pompy.

Pompy te charakteryzują się także konstrukcją z górnym wylotem, oraz płaszczem wodnym, co będzie gwarantować bardzo dobre i efektywne warunki pracy, nawet w przypadku zanurzenia jedynie kosza ssawnego pompy. Płaszcz wodny realizuje tutaj zadanie chłodzenia całego silnika. Korpus oraz zewnętrzna osłona są ze stali nierdzewnej. Wewnętrzne uszczelnienie wału jest wykonane w formie podwójnego uszczelnienia mechanicznego w kąpieli olejowej. Dodatkowo, pompy tego rodzaju posiadają zabezpieczenie termiczne, które stanowi podstawową ochronę przed zbyt wysoką temperaturą silnika. Pozwala to na wydłużenie żywotności całego urządzenia.

Pompy zatapialne do odwadniania do sucha i ich przeznaczenie

Jak sama nazwa wskazuje pompy zatapialne do odwadniania do sucha będą przeznaczone do usuwania resztek wody z płaskich powierzchni. Najczęściej swoje zastosowanie znajdują w następujących przypadkach:

  • Odwadnianie piwnic, parkingów niecek basenowych, czy też zalanych posesji, hal produkcyjnych.
  • Usuwanie wody z płaskich powierzchni do poziomu 1-2 mm
  • Pompowanie wody gruntowej.
  • Pompowanie wody z zawartością materiałów ściernych takich jak piasek

Generalnie można powiedzieć, iż pompy tego typu będą znajdywać swoje zastosowanie, głównie w firmach budowlanych. Warto jednak zaznaczyć, iż trafiają one także na wyposażenie jednostek Straży Pożarnej. Wykorzystywane są więc do osuszania zalanych terenów do sucha. Przydatne są przy usuwaniu skutków powodzi, jak również w wielu innych okolicznościach. Można więc dość jednoznacznie stwierdzić, iż pompy zatapialne EVAK EUBR będą jednymi z lepszych pomp stosowanych do tego typu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *