stłuczki samochodowe

Stłuczki samochodowe i wypożyczenie auta z OC sprawcy

Mężczyzna

Stłuczki samochodowe nie należą do przyjemności. Dlatego trzeba dbać o to, by jeździć bezkolizyjnie. Jeśli będziemy jeździli ostrożnie, wówczas jedyna stłuczka, jaka może nam się przytrafić, to ta z winy drugiego kierowcy. Między innymi z tego powodu bardzo ważne jest pilnowanie terminów opłat składek ubezpieczeniowych na OC i AC. Bardzo często zdarza nam się zwlekać z opłatą ubezpieczenia z różnych powodów – do następnej wypłaty, do czasu aż staniemy na nogi, spłacimy ostatnią ratę za pralkę, do poniedziałku, i tak dalej. Niestety, pech ma to do siebie, że pechowe sytuacje przytrafiają nam się akurat wtedy, gdy najmniej jesteśmy przygotowani na ich ewentualne konsekwencje.

Stłuczki samochodowe i aktualne składki OC/AC

Jeśli regularnie opłacamy składki OC i AC, wówczas nie mamy się czego obawiać. Jeśli przytrafi nam się stłuczka z winy innego kierowcy, wówczas możemy liczyć na wynajem samochodu z wypożyczalni. Opłaty za ów wynajem poniesie wtedy ubezpieczyciel sprawcy wypadku. Z takiego rozwiązania możemy skorzystać wtedy, gdy nasze auto wskutek stłuczki ucierpi na tyle, że będzie konieczna wizyta u mechanika. Na czas, kiedy auto przebywa w warsztacie, będziemy potrzebowali zastępczego środka transportu. Jako że jesteśmy regularnymi płatnikami składek, nie będziemy musieli opłacać wynajmu z własnej kieszeni. Wystarczy wtedy skorzystać z wypożyczalni, którą wskaże nam ubezpieczyciel, i wtedy podpisać z wypożyczalnią odpowiednią umowę, na mocy której będziemy użytkowali wybrane auto przez określony czas.

Stłuczki samochodowe i przysługujące Ci prawa

Generalnie korzystanie z opcji wypożyczania auta z OC sprawcy jest dla poszkodowanego w stłuczce bardzo korzystne i z tej opcji należy korzystać i domagać się jej u swojego ubezpieczyciela. Podpisując umowę ubezpieczeniową warto dowiedzieć się o te opcję w swoim pakiecie ubezpieczeniowym. Przykro byłoby, gdyby się okazało, że po stłuczce nie z naszej winy otrzymamy zwrot kosztów naprawy auta, ale przez czas naprawy będziemy musieli sami płacić za wynajem lub jeździć autobusami, gdy się okaże, że nasze ubezpieczenie nie obejmuje wynajmu samochodu w takiej sytuacji.

Wynajem na czas naprawy

Wypożyczanie samochodów w dzisiejszych czasach jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Nie zawsze mamy możliwość korzystania z własnego środka transportu w każdym momencie życia. Zdarza się, że auto ulegnie uszkodzeniu i będziemy musieli oddać je do warsztatu – wtedy wypożyczalnia samochodów jest jak znalazł. Dzięki niej możemy swobodnie poruszać się po mieście, płacąc niewiele za tę usługę. Zwykle jest ona dużo tańsza niż poruszanie się po mieście taksówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *