Czesanie włosów przedłużanych

Czesanie włosów przedłużanych

Kobieta

Nowoczesne techniki przedłużania włosów są na tyle zaawansowane, że miejsca łączenia są bardzo dyskretne i praktycznie niewyczuwalne pod palcami. Nie oznacza to jednak, że można sobie pozwolić na większą swobodę w przypadku pielęgnacji i czesania takich włosów. Przedłużanie włosów nie jest dla każdego. Osoby, które czują, że nie będą w stanie zapewnić włosom odpowiedniej techniki czesania, nie powinny w ogóle się na to decydować. Czesanie włosów jest bowiem podstawową czynnością przy długich włosach i nieprawidłowo wykonane może mechanicznie uszkadzać włosy. I to zarówno te doczepiane, jak i nasze własne.

Czesanie włosów szczotkami

Do czesania włosów doczepianych poleca się szczotki szerokie i płaskie, najlepiej z włóknami naturalnymi, miękkie. Dobrym wyborem są szczotki ze szczeciny dzika, które wspaniale pielęgnują włosy doczepiane i naturalne. Zapewniają one dobre rozczesywanie przy jednoczesnym nabłyszczaniu i wygładzaniu włosów. Większość dobrych zakładów fryzjerskich oferujących przedłużanie włosów dołącza do usługi gratis przybory do czesania włosów oraz specjalne kosmetyki, wraz z broszurami na temat pielęgnacji włosów przedłużanych.

Przy czesaniu włosów doczepianych bardzo ważna jest ich jakość. Jeśli dokonałyśmy kupna włosów naturalnych, powinny one być posortowane zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Przy czesaniu od góry do dołu łuska musi się zamykać. Jeśli choć część włosów będzie założona odwrotnie, wówczas łuska podczas czesania będzie się otwierać, a włosy zniszczą się i skołtunią. Czeszemy w kierunku od góry do dołu, unikając czesania włosów podczas trzymania głowy w dół. Zaczynamy od rozczesania końcówek. Trzymając część włosów w garści rozczesujemy powoli i delikatnie końcówki. Następnie podnosimy chwyt wyżej i rozczesujemy większą partię włosów, aż dojdziemy w ten sposób do miejsc łączenia. Czeszemy zawsze tylko do dolnej krawędzi miejsc łączenia, nie robimy tego u nasady włosów. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ włosy u nasady nie kołtunią się, gdyż są stabilizowane przez mocno zaciśnięte łączenie.

Czesanie włosów najlepiej wykonywać po wysuszeniu. Aby rozczesywanie było łatwiejsze, warto podczas mycia stosować szampony ułatwiające rozczesywanie, najlepiej te dedykowane włosom przedłużanym. Do tego dobrze jest zastosować odżywkę spłukiwaną. Nada ona włosom odpowiedniej gładkości i „śliskości”, przez co będą się łatwiej rozczesywać również po wysuszeniu. Odpowiednio prowadzone czesanie włosów kilka razy dziennie powinno zagwarantować wysoką jakość fryzury i jej estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *