Jak zabrać się do przeprowadzki?

Kobieta

Kiedy czeka nas przeprowadzka, potrzebujemy transportu a nie posiadamy pakownego samochodu, ani też haka holowniczego z przyczepką pozostaje nam wynajem meblowozu, bagażówki czy też innego samochodu dostawczego, albo zatrudnienie firmy która wykona przeprowadzkę za nas.

Wynajem samochodu

Warto pamiętać iż nie mając prawa jazdy z kategorią C możemy prowadzić wyłącznie pojazdy o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Do przeprowadzki przyda się nam również kilku osiłków, którzy pomogą w przenoszeniu najcięższych mebli, sprzętów. Jeżeli jednak nie mamy na kogo liczyć, ani też od kogo wynająć samochodu warto przemyśleć zlecenie przeprowadzki profesjonalistom. Firmy przeprowadzkowe wcale nie są drogie w porównaniu z kosztami wypożyczenia samochodu, kierowcy, pomocników do rozładunku itp. Wynajmując samochód należy zwrócić uwagę na warunki wynajmu, jak i różnice w cenach w stosunku do ładowności. Czasami różnica ta jest znikoma a wielkość przestrzeni pakowej bardzo różna. Większe samochody o podwyższonej pace pozwalają na zmieszczenie większej ilości przedmiotów za jednym kursem.

Profesjonalne przeprowadzki

Jeśli obawiamy się, iż samodzielnie nie damy radę przeprowadzce warto pokusić się o wynajem auta oraz firmy z doświadczeniem w tym zakresie. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw oferujących przeprowadzki krajowe i zagraniczne o kompleksowej obsłudze. Ceny usług zależą od ich zakresu jak i lokalizacji, trasy transportu i wielu innych czynników.

W czym objawia się profesjonalizm firm przeprowadzkowych?

Otóż w dopasowaniu środków oraz terminu do potrzeb klienta. Samodzielnie najczęściej nie jesteśmy w stanie oszacować jak długo nam zejdzie na przeprowadzce, jakiego samochodu potrzebujemy, jak się spakować by nic nie zniszczyć ani niczego nie zapomnieć. Wynajmując fachowców zyskujemy wiedzę jak i zespół szybko działających pracowników, którzy zabezpieczą meble, przedmioty, dostarczą materiały pakowa, folie, taśmy, pudła i kartony, a my w tym czasie możemy zająć się zupełnie czymś innym. Co więcej korzystając z oferty firmy zewnętrznej, jeżeli w czasie przeprowadzki cokolwiek się zniszczy lub zginie z winy pracowników firmy, możemy uzyskać odszkodowanie, bowiem działalność firm jest ubezpieczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *