Meble na wymiar do kuchni

Meble na wymiar do kuchni

Dom / Mieszkanie

Dla wielu osób kuchnia nie jest jedynie pomieszczeniem roboczym. To także miejsce reprezentacyjne. Tam spożywamy posiłki, pijemy kawę. Czasem w kuchni załatwiamy nawet papierkową pracę lub pomagamy odrabiać dziecku lekcje. To właśnie kuchnia powinna być miejscem, w którym przyjemnie jest spędzać czas. Dlatego do kuchni najlepiej jest zamawiać meble na wymiar.

Wygodne i praktyczne meble

Kuchenne meble to najważniejszy element wyposażenia kuchni, zaraz po lodówce i kuchence. Będziemy w nich chować naczynia oraz żywność. Dlatego bardzo istotne są ich dwa parametry: szczelność i udźwig. Szczelność, by wszelkie kuchenne opary w jak najmniejszym stopniu przedostawały się do szafek i wpływały na żywność. Udźwig jest ważny, by szafki pomieściły wszystkie nasze naczynia i przedmioty kuchenne. Do kuchni należy wybierać wiszące szafki na tyle głębokie, by mieścił się w nich jeden rząd talerzy lub garnków. To istotne, ponieważ szafki wiszące muszą być „pod ręką”. Nie możemy sięgać do nich zbyt mocno, dlatego nie powinny być głębokie. Głębsze będą natomiast szafki dolne. Ich głębokość wynikać będzie bezpośrednio z szerokości blatów roboczych oraz blatów pod zlew.

Najlepiej jest zamawiać meble na wymiar. Mamy wtedy możliwość wyboru grubości, koloru i szerokości blatów oraz szafek. Jest to istotne, ponieważ gotowe meble trudno jest dopasować do pomieszczenia w którym mają się one znajdować.

Blaty kuchenne są najszybciej zużywającymi się powierzchniami. Powinny być solidne, grube i wykonane z materiału, który nie ulegnie zarysowaniu zbyt szybko. Wiszące szafki powinny mieć spory udźwig i być zawieszone na solidnych kołkach, by nie groziły zarwaniem się. Ich fronty powinny być stosunkowo lekkie, by nie przeciążały konstrukcji. Z drugiej strony półki muszą być solidne i porządnie zamocowane.

Meble na wymiar zapewniają tyle szafek, ile potrzebujesz

Meble kuchenne dostępne w popularnych sklepach meblowych są z pewnością ładne i solidne. Jednak nie zawsze spełniają oczekiwania specyficznej kuchni. Kuchnie mają bardzo różne powierzchnie i kształty. W kuchniach długich i wąskich istotna jest typowa meblościanka zajmująca tylko jedną powierzchnię ściany. Szerokie, przestronne kuchnie wymagają zagospodarowania przestrzeni. Przydać się w nich może wyspa na środku i ciekawie zaaranżowane, wygodne szafki. Z kolei mikroskopijne kuchnie muszą posiadać specjalny system otwierania drzwiczek. Wszystko po to, by oszczędzać przestrzeń i stworzyć kuchnię wygodną, choć ciasną. Kupując meble na wymiar masz możliwość dopasowania nie tylko kolorów frontów, ale też wysokości, szerokości i ilości szafek oraz blatu pod konkretny zlew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *