kolorowa elewacja

Kolorowa elewacja kontra modna szarość

Dom / Mieszkanie

Kolorowa elewacja to w dzisiejszych czasach rzadkość zarezerwowana dla odważnych, ceniących sobie ekstrawagancję. W zabudowie dominują szarości, biele i beże. Są one poniekąd wygodne, bowiem malowanie elewacji jest tańsze i prostsze w uzupełnieniu. Niestety im jaśniejszy kolor, tym szybciej się brudzi, im ciemniejszy tym szybciej blaknie. Można powiedzieć, że tak źle i tak niedobrze.

Moda na szarości

Mycie elewacji w kolorach szarości również jest potrzebne. Większość osób myśli krótkowzrocznie, iż malując dom na kolor szarości oszczędzi na odświeżaniu elewacji. Nic bardziej mylnego. Mycie i malowanie elewacji jest wpisane w eksploatację. Chcąc mieć zadbany dom, o nienagannej prezencji trzeba uwzględnić mycie elementów, które umyć się da oraz malowanie, odświeżanie i renowacje elementów wykluczających mycie. Najbardziej powszechne tynki maszynowe kładzione na styropianowe ocieplenie chłoną brud bardzo szybko. Ponadto są delikatne i mogą łatwo ulec uszkodzeniom, dlatego też myjąc elewacje pod ciśnieniem należy uważać by nie uszkodzić takiego tynku. Warstwy tynków bywają bardzo cienkie, dodatkowo jeśli tynki są malowane kolorem bardzo szybko blakną.

Warto się wyróżnić

Z jednej strony dom o wyróżniającym się kolorze elewacji budzi zainteresowanie, przykuwa uwagę, z drugiej jednak strony burzy harmonię okolicy. Trzeba dobrze rozważyć na czym nam zależy i co nam wolno, a co wypada. Wiele osiedli zamkniętych realizowanych przez deweloperów posiada elewacje narzucone projektem odgórnym. Wówczas niewiele mamy do powiedzenia w kwestii wyboru koloru czy materiału elewacyjnego.

Kolorowa elewacja

Odróżnić należy kolorowa elewację, nawet w kilku barwach czy odcieniach gustownie ze sobą zestawionych od wielu kolorów nałożonych na budynek bez żadnego pomysłu. Artystyczny nieład z pewnością nie prezentuje się ciekawie i ładnie. Mimo wszystko kolory dodają dynamiki, energii, napawają optymizmem. Szarości i beże natomiast wyróżnia elegancja, szyk i ponadczasowy styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *