Walka z Cellulitem

Walka z Cellulitem

Kobieta

Każda z nas stara się być w dobrej formie i dba o wygląd swojego ciała. Pielęgnujemy je podczas kąpieli za pomocą różnych odżywczych żelów. Używamy kremów, balsamów, oliwek nawilżających skórę aby miała ładny i zdrowy wygląd. Jednak jest coś co spędza nam sen z powiek. Cellulit czyli tzw. skórka pomarańczowa.

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia pomagają nam w walce z cellulitem. Producenci kosmetyków również idą z pomocą, oferując szeroką gamę kremów antycellulitowych. Jednak czasami to wszystko nie wystarcza i dalej borykamy się z problemem. Warto wtedy poradzić się specjalisty.

Gabinet kosmetyczny jest pierwszym miejscem gdzie należy szukać. Zabiegów jest bardzo dużo i można wybrać coś dla siebie. Gabinety oferują zróżnicowane metody walki z cellulitem: od masaży po profesjonalne zabiegi antycellulitowe. Ręczne masaże polegające na ugniataniu i ucisku skóry, który stymuluje krążenie w naczynkach krwionośnych czy Endermologia czyli masaż wykonywany za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami, to tylko niektóre z masaży jakie oferują gabinety kosmetyczne. Dostępne są jeszcze rożnego rodzaju zabiegi wprowadzające pod skórę substancje, które maja na celu poprawienie mikrokrążenia i przyspieszenia spalania tłuszczu, oraz zabiegi przy użyciu ultradźwięków czy tez lasera.

Trzeba mieć jednak świadomość ze jeden czy dwa zabiegi nie wystarczą i czasami potrzebna będzie cała seria, a może to być kosztowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *