Usługi pomocy drogowej

Usługi pomocy drogowej w zakresie ubezpieczenia

Kobieta

Ubezpieczenie dla właściciela jakiegokolwiek samochodu powinno być rzeczą świętą. Nie chodzi tylko o kary finansowe spowodowane brakiem aktualnego ubezpieczenia. Chodzi również o to, że ubezpieczenie chroni nasz własny interes – nasze bezpieczeństwo. Dzięki ubezpieczeniu możemy po wypadku dochodzić swoich praw i uniknąć większości, a nawet jakichkolwiek opłat związanych ze zdarzeniem drogowym.

Zadbaj o ubezpieczenie obejmujące pomoc drogową

Ubezpieczenie OC i AC jest bardzo istotne dla każdego właściciela pojazdu. Zanim je wybierzemy, sprawdźmy co oferują nam poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe i nie kierujmy się tylko najniższą ceną składki. Czasem polisa ubezpieczeniowa droższa o dosłownie kilka-kilkanaście złotych może nam dawać dużo większe podstawy do roszczeń w sytuacji wypadku.

Usługi pomocy drogowej

Na przykład pomoc drogowa – wezwanie jej odpłatnie może kosztować nawet kilkaset złotych, co jest niemałą kwotą, którą musimy wydać jeśli nasze ubezpieczenie nie pokrywa takiej usługi. Wielu kierowcom trudno jest wysupłać pieniądze na naprawę auta i opłatę kosztów holowania na przykład z innego miasta, w którym przytrafił się wypadek. Dlatego właśnie koniecznie trzeba się ubezpieczyć! Ubezpieczenie obejmujące usługi pomocy drogowej jest oczywiście opatrzone szeregiem zastrzeżeń. Często ubezpieczyciel rości sobie prawo do pokrycia usługi holowania tylko u firmy, z którą ma podpisaną umowę – warto więc wiedzieć, do kogo skieruje nas nasz ubezpieczyciel zupełnie za darmo. Dowiedzmy się też, dokąd będzie nas mogła zaholować pomoc drogowa bezpłatnie – to również jest istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *