treść strony

Efektywny copywriting, czyli jak dobrze tworzyć treści na stronę www

Warto wiedzieć

Copywriting wraz z rozwojem e-commerce przybrał bardzo na znaczeniu. Obecnie nie służy wyłącznie pozycjonowaniu stron, ale także reklamie produktu, usługi i firmy poprzez prezentację oferty na stronie www. Treść strony www ma ogromne znaczenie dla pozyskania nowego klienta. Jednocześnie wpływa na pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce, co za tym idzie korzyści te wzajemnie się uzupełniają. Tworzenie treści serwisów internetowych nie jest łatwym zadaniem. Gdyż wymaga znajomości zarówno SEO, jak i marketingu oraz branży, przedmiotu, których treść dotyczy.

Co powinna zawierać treść strony www?

Kluczową informacją, jaką powinno się zawrzeć na stronie internetowej jest kontakt oraz opis firmy, produktów i usług. Aby internautę zachęcić do zapoznania się z treścią witryny warto zapewnić użytkownikowi czytelność układu treści. Poprawność językową, ciekawą, ale zarazem zwięzłą formę oraz rzetelne informacje. Warto także wykazać się oryginalnością pamiętając o słowach kluczowych. Dzięki którym potencjalny czytelnik witryny, klient oraz robot wyszukiwarki dotrze do zawartości serwisu. Na treść strony składają się również elementy stałe jak regulamin w e-sklepie, warto o nich pamiętać.

Jak tworzyć treść strony www, od czego zacząć?

W zależności od tego, co dana firma oferuje klientowi, jaką ma przeszłość, czym może się pochwalić, treść witryny będzie mniej lub bardziej rozbudowana. Podobnie jak w przypadku bilbordów, ulotek, czy reklamy telewizyjnej istotne jest przykucie uwagi czytelnika. Wywołanie na nim pozytywnego wrażenia. Zatem stronę główną powinno się przygotować tak, aby internauta chciał poznać zawartość pozostałych podstron serwisu. Przyciągnąć uwagę może zarówno grafiką, jak i treścią niebanalnego hasła reklamowego. Ważny jest również przejrzysty układ haseł pozwalających na szybką weryfikację treści i przejście do modułu interesującego użytkownika.

Polecamy: Sklep internetowy – wady i zalety. Przekonaj się, czy warto?

Grupa odbiorców

Bardzo ważna podczas tworzenia treści na strony www jest grupa odbiorców, do których kierowany jest przekaz prezentowany w serwisie. Inaczej tworzona będzie treść serwisu dla młodzieży, portalu turystycznego, a inaczej będzie wyglądać strona firmowa e-sklepu, czy firmy budowlanej. W tym pomaga zgromadzenie materiałów na temat serwisu, jego budowy, grafiki, oczekiwań zamawiającego, dotychczasowego contentu itp. Znając potrzeby odbiorcy i jego samego należy stworzyć treść, która idealnie odpowiada oczekiwaniom odbiorcy posługując się „jego” językiem. Należy pamiętać, iż ten sam produkt lub usługę można dedykować różnym grupom docelowym. Tym samym język użyty do prezentacji oferty, reklamy należy dopasować do odbiorcy zawierając te informacje, które z punktu widzenia danego odbiorcy są istotne i kluczowe.

Czego należy unikać?

Bezwzględnie pisząc treść strony www należy unikać zbyt długich tekstów, zdań, powtórzeń oraz zawiłych wypowiedzi, niejasnych informacji. W uproszczeniu języka pomagają infografiki, jednakże w zależności od koncepcji serwisu nie są one obowiązkową składową serwisu.

Ostatnim z etapów stworzenia dobrej treści na stronie www jest weryfikacja, korekta. By zachować spójność tekstu, porządek i atrakcyjność warto stworzony tekst zweryfikować pod kątem założeń i zasad copywritingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *