sklep internetowy

Sklep internetowy – wady i zalety. Przekonaj się, czy warto

Technologie

Sklepy internetowe powstają jak grzyby po deszczu. Teraz online sprzedaje się dosłownie wszystko – od ubrań, przez sprzęt elektroniczny, po produkty spożywcze. Wizja otwarcia takiego sklepu może kusić, ale czy zakładanie sklepu internetowego rzeczywiście ma same superlatywy?

Zalety prowadzenia sklepu internetowego

– Mniejsze koszty prowadzenia działalności – uruchamiając stacjonarny sklep, musimy się liczyć z dość wysokimi kosztami prowadzenia działalności i co do tego nie ma nawet najmniejszych wątpliwość. Musimy posiadać własną przestrzeń handlową albo ją wynająć, mieć miejsce na magazynowanie produktów i tak dalej, a przy sklepie internetowym te wymogi znikają. Możesz prowadzić firmę nawet z mieszkania.

– Możliwość dotarcia do bardzo szerokiego grona odbiorców – internet to nieograniczone źródło potencjalnych klientów. Jeżeli sklep będzie dobrze wypozycjonowany, to możemy dotrzeć z ofertą do klientów z całej Polski, a także zza granicy.

– Możliwość zarządzania sklepem samodzielnie – obsługa sklepu internetowego jest znacznie prostsza niż stacjonarnego i z powodzeniem może to robić jedna osoba. Wystarczy podzielić sobie odpowiednio czas pracy i bez problemu możemy prowadzić działalność na początku bez zatrudniania pracowników.

– Szybkie rozpoczęcie sprzedaży – nie mamy konieczności adaptacji sklepu, przygotowania reklam, ulotek oraz wszystkiego tego, co jest integralnie związane z prowadzeniem stacjonarnej sprzedaży.

Wady prowadzenia sklepu internetowego

Każdy, kto zadaje sobie pytanie: sklep internetowy – jak założyć, staje także przed koniecznością zmierzenia się z jego wadami.

– Konieczność wydatków na pozycjonowanie i reklamę – żeby oferta sklepu internetowego w ogóle trafiła do klientów, sklep ten musi być dobrze wypozycjonowany. Oznacza to, że musimy wykładać pieniądze na działania SEO, a także na reklamę w sieci.

– Konieczność utrzymania cen na poziomie cen konkurencji – kiedy chcemy coś kupić w sklepie stacjonarnym, dodatkowo jedynym w okolicy, będziemy też w stanie wydać więcej. Jeżeli klient kupuje w sieci i ma taką samą łatwość dostępu do towarów droższych i tańszych, to jasne jest, że wybierze te drugie. To natomiast zmusza nam do trzymania poziomu cen oferowanego przez konkurencję.

Sklep internetowy – cena

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena założenia sklepu online. Ogólnie rzecz biorąc jeden sklep internetowy drugiemu nierówny. Najmniejsze ceny zaczynają się od 3000 zł, ale są też sklepy, których koszt liczony jest w setkach tysięcy złotych. Wszystko zależy od ilości asortymentu i tego, jaki jest to asortyment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *