panele ze szkła

Panele ze szkła w kuchni wady i zalety

Dom / Mieszkanie

Panele ze szkła w kuchni są hitem ostatnich lat, zapewniają estetykę i elegancję. Są one świetnym wykończeniem minimalistycznej kuchni. Ponieważ pasują zarówno do mebli nowoczesnych jak i tradycyjnych. Podobnie jak ceramika, czy panele drewniane mają jednak swoje wady i zalety. Wśród niewątpliwych zalet paneli szklanych wymienić należy przede wszystkim łatwość utrzymania w czystości. Wystarczy na bieżąco wycierać ścierką panel by lśnił czystością.

Panele ze szkła to rozwiązanie dla każdego

Bez wątpienia na panele szklane do kuchni pozwolić sobie może każdy, nie jest to rozwiązanie kosztowne a daje wiele możliwości w aranżacji przestrzeni. Zaletą paneli jest nadruk grafik. Zamawiając panele na wymiar można wybrać dowolną grafikę, również zindywidualizowaną, dzięki czemu panele są oryginalnym dodatkiem. W wielu projektach to jedyny element dekoracyjny kuchni przy surowej zabudowie mebli, minimalistycznym sprzęcie AGD itp. Nadruki zapewniają akcenty wzornicze i kolorystyczne.

Łatwy montaż

Panele ze szkła jest stosunkowo łatwo zamontować i zdemontować. Ich trwałość jest bardzo duża. Ponieważ szkło służące do wykonania paneli jest szkłem hartowanym, przez co zyskuje wzmocnienie. Dlatego nie jest łatwo uszkodzić panele szklane, stłuc czy porysować. Warunkiem jest jednak odpowiedni montaż na ścianie.

Polecamy: Meble na wymiar do kuchni

Przy nieprofesjonalnym montażu panele mogą pękać, odbarwiać się lub matowieć. Dlatego też warto zainwestować w kompleksową usługę wykonania paneli z montażem. Szkło hartowane nawet stosunkowo dużych wymiarów w jednym kawałku jest odporne na zmiany temperatur (typowe dla kuchni), parę wodną jak też mechaniczne oddziaływanie. To zaledwie kilka milimetrów szyby, a jednak dorównuje ceramice. Montaż polega na klejeniu lub przykręceniu do specjalnych szyn. Dzięki panelom kuchnia dosłownie lśni. Odpowiednio podświetlone szkło potrafi zachwycić wielością barw i blasku.

Panele ze szkła dla indywidualistów

Szkło między szafkami kuchennymi to niewątpliwie powierzchnia która może nie tylko zabezpieczyć ścianę przed zabrudzeniem, ale i przestrzeń dekoracyjna. Dzięki opcji wyboru własnej grafiki panele szklane drukowane nie są oklepane, nudne i typowe. Gładkie panele szklane tworzą jednolitą powierzchnię i w przeciwieństwie do płytek łatwiej je doczyścić, nie musząc dbać o fugi i zagłębienia. Przestrzeń gładka wygląda estetyczniej, zwłaszcza w małych kuchniach. Ponadto panele uchodzą za powiew nowoczesności. Są praktyczne w użyciu, bezpieczne, jak również trwałe.

Panele ze szkła hartowanego nie muszą być kolorowe ani drukowane, mogą być całkowicie naturalnie przezroczyste. To rozwiązanie ma za zadanie zabezpieczyć ścianę a nie ją ozdobić. Sprawdza się w przypadku naturalnej cegły, ale też w sytuacji kiedy lubimy grafiki pod szkłem często zmieniać. Wtedy pod panel możemy umieścić dowolną fototapetę, zdjęcia, a nawet przepisy kulinarne, które łatwo jest wymienić demontując panel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *