Oryginalna wypożyczalnia

Firmy / Usługi

Coraz więcej korzystamy z internetu. Obniżenie kosztów usług kurierskich i pocztowych sprzyja wypożyczalniom internetowym. Powstają już nie tylko wypożyczalnie specjalistycznego sprzętu ogrodniczego, rolnego, budowlanego ale również dostępne są miejsca gdzie wypożyczymy na przykład pomoce dydaktyczne, rehabilitacyjne, zabawki.

Najczęściej nietypowa wypożyczalnia rodzi się z potrzeb określonej społeczności. Początkowo jest to prywatna inicjatywa dla wtajemniczonych znajomych i osób z polecenia, która z czasem staje się uznaną w pełni legalną działalnością. To wyjątkowo ekologiczny sposób korzystania z rzeczy ograniczający konsumpcjonizm. Jeśli potrzebujemy coś na jeden raz, dzień wystarczy wypożyczyć.

Tak jest z samochodami, strojami, książkami, grami, dlaczego nie mogłoby być również z innymi rzeczami. Aktualnie na topie są wypożyczalnie edukacyjne, również materiałów elektronicznych. Dzięki tej formie współpracy i wzajemnej pomocy można obniżyć koszty nauki a zatem i zwiększyć dostęp do wiedzy osobom mniej zamożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *