wynająć firmę transportową

Czy opłaca się wynająć firmę transportową?

Dom / Mieszkanie

Opłacalność różnych usług to zawsze temat rzeka. Oczywiście zależy ona od bardzo wielu czynników pozafinansowych. W kwestii przeprowadzek, czy to prywatnych, czy firmowych, również należy rozważyć samodzielne przenoszenie dobytku lub wynająć firmę transportową. Jak to jest z tą opłacalnością?

Samodzielna przeprowadzka

Jeśli zdecydujemy się, że sami przeniesiemy swój dobytek, musimy posiadać dwie rzeczy materialne: odpowiedni samochód oraz akcesoria niezbędne do przeprowadzki (na przykład podnośniki niezbędne przy przenoszeniu ciężkich sprzętów lub wózki do przewożenia). Jeśli nie posiadamy takiego samochodu ani sprzętu, musimy je pożyczyć – jesteśmy prawdziwymi szczęśliwcami, jeśli mamy znajomego, który ma na własność półciężarówkę i może nam ją udostępnić, a do tego pomoże przy dźwiganiu. Jeśli jednak nie – musimy takie auto wynająć, co generuje oczywiście koszty.

Możemy oczywiście próbować przy pomocy różnych narzędzi samodzielnie dźwigać nawet duże meble, szafy itp. Jest to jednak bardzo trudne do zorganizowania. Wymaga specjalnego sprzętu (który też trzeba nabyć), ale możliwe do zrealizowania. Na taką samodzielna przeprowadzkę będziemy musieli poświęcić przynajmniej cały jeden dzień, w zależności od tego jak rozłożymy pracę i ile jest tej faktycznej pracy. Jeśli bardziej niż swój czas cenisz sobie pieniądze – wówczas na pewno będziesz zadowolony z oszczędności, ale okupisz to dużym wysiłkiem fizycznym.

Postanowiłeś wynająć firmę transportową

W większości przypadków podczas przeprowadzek najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnalistów i wynająć firmę transportową. Cennik usług w takich firmach jest dość zbliżony, zwykle liczy się około 100 złotych za godzinę pracy ekipy. Zależy to jednak od tego, ile osób stanowi ekipa przeprowadzkowa, ile jest do przeniesienia, a także na jaką odległość przewozi się dobytek. Zwykle trzeba się liczyć z kosztem kilkuset złotych za całość przeprowadzki.

W przypadku przenoszenia dużych firm mogą to być nawet tysiące. Jednak koszty te można sobie odliczyć. Wynająć firmę transportową wraz z tragarzami opłaca się w każdym przypadku. Jeśli dobytku jest niewiele, z pracą można uporać się szybko i nie zapłacić za usługę zbyt wiele. Jeśli natomiast mamy dużo do przenoszenia – to opłaca się tym bardziej, ponieważ firma przeprowadzkowa z odpowiednio liczną ekipą zrobi to w kilka godzin. Sami męczylibyśmy się z tym i okupione byłoby to dużym wysiłkiem fizycznym, co nie jest dla naszego zdrowia zbyt korzystne, i również może generować koszty leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *