Okazyjne bilety lotnicze

Kobieta

Wiele osób lubi podróżować, nie wszystkich na to stać, wybierają oni zwykle nieodległe podróże, które kosztują niewiele. Pewną alternatywą i okazją do podróżowania są tanie linie lotnicze pozwalające przemieszczać się nie tylko po kontynencie europejskim ale i na trasach międzykontynentalnych.

Prócz samej alternatywy biletów tanimi liniami można skorzystać z okazyjnych cen w promocji bądź na wyprzedaży biletów. Co więcej pomóc w zaplanowaniu podróży za przysłowiowe grosze mogą nam serwisy poświęcone właśnie taniemu podróżowaniu. Porównywarki cen lotów, wyszukiwarki połączeń to narzędzia jakie usprawniają uskutecznienie naszych marzeń o dalekich podróżach w dobrej, przystępnej na każdą kieszeń cenie. Warto zatem śledzić informacje o okresowych zniżkach i możliwościach otrzymania rabatu na przykład za zakup usługi u partnera linii lotniczej czy dołączenie do klubu podróżników linii.

Minusem tanich biletów jest zwykle dostępność, często rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, jest ich niewiele, poza tym są to bilety w terminach bardzo bliskich np. dziś wieczór, jutro w południe lub bardzo odległych jak podróż za dziesięć miesięcy, gdzie trudno przewidzieć dyspozycyjność w wybranej dacie. Niemniej coś za coś. Jeśli zdecydujemy się na zakup biletu za 19zł do Berlina czy 339zł do Pekinu warto się poświęcić.

Wielu doświadczonych turystów radzi szukać połączeń wieloodcinkowych, z przesiadką, które niewiele wydłużają lot, mogą stanowić uatrakcyjnienie podróży a być znacząco tańsze niżeli lot bezpośredni np. do Manili, przez Amsterdam czy New Delhi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *