malowanie elewacji

Mycie i malowanie elewacji – Profesjonalne usługi

Dom / Mieszkanie

Bez wątpienia każdy chciałby mieszkać i pracować w czystym środowisku. Warto jest zatem dbać o najbliższe otoczenie i utrzymywać je w czystości nie tylko od święta ale na co dzień. Tyczy się to zarówno biurka, łazienki, ale także elewacji domu czy ogrodzenia firmy. Świat pędzi do przodu i nie rzadko za nim nie nadążamy. W rezultacie wiele prac domowych, remontowych które moglibyśmy wykonać samodzielnie zlecamy innym. Powodem jest zwykle brak czasu, energii i umiejętności. Również w zakresie utrzymania czystości elewacji, korzystamy z profesjonalnych firm. To wartościowa oferta, bowiem zapewnia kompleksowe mycie i malowanie elewacji lub ogrodzeń. Coś nad czym zeszło by nam kilka dni, firmy wykonają lepiej i szybciej za niewielką opłatą.

Dlaczego mycie i malowanie elewacji powinno się zlecać fachowcom?

Usługi z dziedziny utrzymania czystości wydają się banalne i zbyteczne, przecież każdy sprzątać umie. Nie jest ku temu z pozoru potrzebna szczególna wiedza i umiejętności. Jeśli jednak przyjrzymy się ofertom firm sprzątających bliżej, szybko dostrzeżemy, że jednak branża utrzymania czystości jest mocno rozwinięta i wyspecjalizowana.

Mycie oraz malowanie elewacji czy mycie ogrodzeń nie jest tak banalne jak się nam może wydawać. Przede wszystkim wymaga stosownego sprzętu myjącego i umiejętności obsługi maszyn myjących. Jak również odpowiednio dobranych środków myjących do powierzchni.

Zwykle do zabrudzeń ulicznych stosuje się silną chemię gospodarczą. By jednak nie uszkodzić elewacji np. z piaskowca należy dokładnie wiedzieć jakich środków chemicznych można użyć a których absolutnie nie można. Ponadto istotne są również proporcje. Czasem znaczenie ma także pogoda podczas której wykonuje się prace mycia elewacji.

Ostrożność podczas pracy

Dlatego nie mając doświadczenia i wiedzy o działaniu środków myjących możemy z łatwością uszkodzić naszą elewacje. Korzystając z usług profesjonalistów omijamy to zagrożenie. Wybierając firmę zajmującą się czyszczeniem elewacji warto zwrócić uwagę na opinie o niej. Niestety na rynku trafiają się i tacy fachowcy, którym jedynie wydaje się iż są profesjonalistami. Nie sztuką jest umyć elewacje czystą wodą pod ciśnieniem, sztuką jest usunąć zabrudzenia, zacieki i nie uszkodzić elewacji.

Fasady budynków ocieplanych są pod tym kątem szczególnie delikatne. Nawet strumień wody pod niewielkim ciśnieniem potrafi zrobić w styropianie dziurę, którą trudno jest później zasklepić by była niewidoczna. Tynki maszynowo kładzione mają grubość zaledwie kilku milimetrów. Szorowanie fasady może pogorszyć sprawę. Mycie elewacji bywa etapem wstępnym renowacji ale często jest usługą wystarczającą do odświeżenia widoku budynku. Dlatego musi być ono delikatne ale i skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *