mieszkanie w bloku

Jak zabezpieczyć mieszkanie w bloku przed złodziejem?

Dom / Mieszkanie

Podstawową ochroną mieszkania przed wtargnięciem niepożądanych osób są solidne drzwi antywłamaniowe. Muszą posiadać zamek, który będzie trudny do sforsowania przez włamywaczy. Dodatkowo gdy nasze mieszkanie w bloku posiada już drzwi antywłamaniowe nie możemy ryzykować nieprzemyślanymi działaniami. Między innymi może to być zostawianie kluczy pod wycieraczką, dlatego każdy z lokatorów powinien posiadać swój własny komplet. Należy pamiętać o każdorazowym zamykaniu drzwi, ponieważ bardzo popularnym w ostatnich latach sposobem na kradzieże jest wchodzenie do otwartych mieszkań i zabieranie torebki lub portfela z przedpokoju.

Balkon

Wiele mieszkań w blokach posiada balkony. Nawet jeśli mamy mieszkanie w bloku na wyższych piętrach, balkony stanowią prostą drogę dla włamywaczy, aby wtargnąć do mieszkania. Dlatego warto jest instalować na oknach balkonowych specjalne, antywłamaniowe rolety. Jeśli natomiast balkon służy nam do przechowywania rowerów lub innych cennych przedmiotów, dobrze jest odpowiednio je zabezpieczać, na przykład przywiązując lub zakładając specjalną blokadę. Jeśli natomiast nasze mieszkanie znajduje się na parterze, rolety będą także miały swoje zastosowanie we wszystkich oknach. Brak rolet i pozostawienie uchylonego okna to zaproszenie dla włamywaczy.

Pies

Sporym straszakiem na włamywaczy w blokach są psy. Szczekanie psa zza drzwi jest sporą przeszkodą. Poza oczywistym ryzykiem ataku przez zwierzę, dodatkowo pies robi hałas, który może zaalarmować sąsiadów. Jeśli nie posiadamy psa, czasem dobrym rozwiązaniem jest nagranie imitujące szczekanie. Włamywacz mając wybór na pewno wybierze inne mieszkanie w bloku, zazwyczaj ominie te, w których obecne są psy.

Remont

W trakcie remontu elewacji bloku lub innych prac budowlanych, należy mieć się szczególnie na baczności. Rozstawione rusztowania są idealnym sposobem na wtargnięcie do mieszkania. Dlatego należy szczególnie dbać o szczelne zamykanie okien oraz balkonu, a także schowanie wszelkich cennych przedmiotów z widoku, które mogłyby skusić włamywaczy. Nawet jeśli w bloku trwają prace budowlane, warto zasłaniać okna antywłamaniowymi roletami, które zapewnią nam większe bezpieczeństwo.

Sąsiedzi

Jeśli wybieramy się na dłuższy wyjazd, dobrze jest poinformować o tym zaufanego sąsiada. Poinformowany o tym fakcie sąsiad, będzie uważniej obserwował wszystkie osoby kręcące się wokół naszego mieszkania i w razie konieczności szybko zareaguje. Zaufani sąsiedzi mogą być bardzo pomocni i jednocześnie stanowić największą przeszkodę dla włamywaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *