metamorfoza wnętrza

Metamorfoza wnętrza

Dom / Mieszkanie

Nie zawsze by zmienić radykalnie wystrój potrzebny jest duży i kosztowny remont. Często wystarczy ciekawy pomysł na aranżacje przy pomocy dostępnych nam elementów. Dzięki rozwiązaniom technicznym możemy dziś dowolnie przemalowywać ściany, meble, ramki, a obicia mebli tapicerowanych zmieniać. Z pewnością ta znacznie tańsza metamorfoza wnętrza pozwoli na ogromne zmiany. Oczywiście prócz modyfikacji pomocne są również nowe drobiazgi, dodatki dzięki którym wnętrze będzie prezentować się inaczej. Strzałem w dziesiątkę są lustra, naklejki lustrzane, metaliczne itp.

Mniej znaczy więcej

Przede wszystkim w małych wnętrzach sporym problemem jest nadmiar ozdób. Dlatego aby oczyścić wnętrze i je optycznie powiększyć warto zlikwidować drobiazgi i wystawki z półek na rzecz lekkich dekoracji np. szklanego stolika, czy dużego lustra ściennego. Dobrym pomysłem mogą być również szklane zabudowy.

Na wymiar i ze sklepu

Bez wątpienia urządzając mieszkanie warto jest wyjść poza schemat i stworzyć wnętrze unikalne, które przy tym będzie komfortowe i funkcjonalne ale też modne. Wybierając dodatki i ozdoby szukać należy rozwiązań indywidualnych. Inspiracje z katalogów wnętrz są istotne, jednakże wnętrza urządzone według katalogu niekoniecznie zachwycają, są powtarzalne, typowe. Dlatego też szukając czegoś wyjątkowego warto jest zlecić wykonanie elementu na wymiar, według własnego pomysłu. Oczywiście ma to sens gdy sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Własnoręczne wykonanie daje mnóstwo satysfakcji. Przecież samo projektowanie może być ogromną przyjemnością.

Wypełnij przestrzeń

W niektórych pomieszczeniach nie wystarczy wybrać z katalogu meble i dodatki, ale trzeba nieco pomysłu na aranżacje niestandardowych skosów, niewielkiej przestrzeni, wnęk itd. to świetne pole do popisu dla naszej wyobraźni i wyczucia designu. Podobnie jak zegary, ramki zdjęciowe, również lustra są uniwersalnym dodatkiem ściennym, który może ozdobić pustą przestrzeń. Jeśli przestrzeń ta nie pozwala na zastosowanie typowego lustra pomyśleć można o zakupie lustra na wymiar. Zamawiane lustra wcale nie są dużo droższe a możemy je wówczas co do milimetra wpasować w powierzchnię, nie musząc iść na kompromis w zakupie zbyt dużego, czy małego lustra.

Lustrzana metamorfoza wnętrza

Lustro to niezmiernie potrzebny rekwizyt osobisty, jak też element wyposażenia domu. Nie wszyscy jednak lubią się w lustrze przeglądać. Czasem lustro pełni nieco inną funkcję. Lustro można użyć zarówno jako ozdobę jak i element powiększający przestrzeń. Co więcej efekt lustrzany nie musi posiadać wyłącznie lustro. Coraz częściej można spotkać lustrzane płytki ceramiczne, panele lustrzane, lustra wkomponowane w meble, zarówno szafy jak też szuflady, witryny czy stoliki.

1 thought on “Metamorfoza wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *