masowa produkcja mebli

Masowa produkcja czy indywidualne zamówienie

Kobieta

Masowa produkcja elementów wyposażenia wnętrz stwarza możliwość kompozycji i projektowania przestrzeni „na jedną modłę”. Są osoby które cenią sobie taki sam pokój jak ma ich sąsiad, czy koleżanka, jednak wiele osób ceni sobie indywidualizm. To właśnie te osoby korzystając z projektantów wnętrz stawiają na indywidualizm i oryginalne przedmioty, niepowtarzalne zestawienia i rozwiązania w wystroju.

Masowe projekty

Gotowe projekty wnętrz są do kupienia online. Podobnie jak projekty domów, ogrodów również aranżacje mieszkań i wnętrz domów są do kupienia. Zwykle są to typowe projekty wręcz szablony zgodne z trendami designu ostatniego sezonu. Popyt na nie jest o tyle duży, iż są one tanie. Wystarczy wybrać wymiary pomieszczeń i styl aby uzyskać co najmniej kilka różnych propozycji do wyboru. Niestety po masowych projektach nie można się wiele spodziewać. Zaletą jednak jest ich cena, bowiem masowa produkcja jest bardzo tania w porównaniu z indywidualnym projektem wnętrza.

Indywidualny projekt

Projekt wnętrza, design wyposażenia to podstawa w urządzaniu nietuzinkowych domów, pomieszczeń. Jednocześnie to również swego rodzaju dzieło sztuki. Nad urządzeniem domu zwykle pracuje zespół projektantów, rzadziej jeden projektant. Indywidualny projekt to opracowanie wyposażenia wraz z zagospodarowaniem pomieszczeń pod kątem dekoracji, kolorystyki, stylu. Czasem liczą się drobiazgi, które tworzą klimat, aurę miejsca wyjątkowego.

Zamówienie klienta

Najcenniejsze projekty uwzględniają wysokiej jakości elementy wyposażenia, zwykle wykonywane również pod zamówienie, hand made, rodzimego rzemiosła itp. ponadto projektant winien współpracować z zamawiającym poprzez uzgadnianie i proponowanie. Rzadko kto decyduje się na kompletną metamorfozę wedle upodobań projektanta. Zwykle zanim projektant przystąpi do wykonania projektu przeprowadza rozmowę w formie wywiadu, w wyniku którego pozyskuje niezbędną wiedzę dotycząca oczekiwań klienta, jego preferencji, charakteru i sposobu użytkowania pomieszczeń.

Budżet ma znaczenie

Projekty wnętrz bez ograniczenia finansowego realizuje się zupełnie inaczej niżeli te zamknięte w pewnych widełkach cenowych. Nie chodzi ocenę projektu, ale o koszt realizacji projektu. Nie ma sensu zlecać projektu w którym uwzględnione zostaną najdroższe materiały z górnej półki, a potem realizować go systemem gospodarczym, materiałami z promocji w supermarkecie. Zaznaczyć i ustalić należy to od samego początku. Masowa produkcja i niskobudżetowe rozwiązania nie zawsze są tandetne i gorsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *