Kiedy dziecko „przeprowadzić” do własnego pokoju

Kobieta

Wielu rodziców kiedy przychodzi na świat dziecko lokuje maleństwo we własnej sypialni. Zwolenników jak i przeciwników tego rozwiązania jest równie dużo, jednak to czy dziecko winno od urodzenia zajmować własny pokój to zależy wyłącznie od podejścia rodziców, ich wygody, jak i temperamentu samego malucha.

Niemniej istotnym momentem w życiu rodziców oraz dziecka jest chwila przeprowadzki do własnego pokoju. Niestety większość dzieci moment ten bardzo przeżywa i nie chce za nic rozstawać się z rodzicami. Im dziecko starsze tym trudniej jest dokonać mu przeprowadzki.

Aczkolwiek sukces wynika przede wszystkim ze sposobu w jaki się do tego zabierzemy. Można powiedzieć ile dzieci tyle sposobów i coś w tym racji będzie, mimo to warto spróbować uniwersalnych sposobów na rozstanie. Po pierwsze dziecko trzeba przygotować do zmiany miejsca zasypiania i samego snu. Opowiadania o własnym pokoju, wspólne jego urządzanie, jak też częstsze przebywanie samodzielnie w dziecięcym pokoju sprzyjają oswojeniu się z faktem iż jest to przyjazne i bezpieczne miejsce dla dziecka. Początkowo można spróbować zasypiać i usypiać dziecko w jego pokoju, a wszelkie nocne wędrówki ucinać poprzez odniesienie dziecka z powrotem do jego łóżka. Istotna jest konsekwencja, a po kilku dniach, tygodniach można cieszyć się prywatnością w swojej sypialni bez dziecka.