włosy

Dlaczego przedłużamy włosy?

Kobieta

Włosy są ozdobą każdej kobiety, ale oczywiście również i wielu mężczyzn. Ci jednak, w skrajnych przypadkach mogą pozwolić sobie na zgolenie głowy na łyso i nadal będą wyglądali niezwykle męsko. Kobiety za to wybierają mniej inwazyjne, za to dające lepsze efekty sposoby na to, by ich fryzura wyglądała lepiej, jak na przykład przedłużanie włosów.

Zdrowe, zadbane włosy

Posiadanie długich włosów to marzenie chyba każdej kobiety. Większość z pań dobrze się czuje we fryzurach, które można dowolnie modyfikować. Można też za pomocą właściwego upięcia lub ścięcia zmodyfikować nieco kształt swojej twarzy. Długie włosy dają mnóstwo możliwości. Możemy je wiązać w kitkę, upinać w kok, kręcić, prostować, strzyc w asymetryczny sposób, farbować…

Tak naprawdę jednak dotyczy to tylko włosów zadbanych i dobrze się prezentujących. Gdy włosy kruszą się, są matowe i niezbyt podatne na układanie, wówczas trudno mówić o jakichkolwiek eksperymentach na fryzurze. Trudno też mówić o tym, by były one ozdobą dla twarzy.

Zapuszczanie włosów

Zapuszczanie to po prostu pozwalanie włosom na swobodny wzrost i stymulowanie tego wzrostu – dietą, witaminami, wcierkami. Niektóre włosy są jednak bardziej podatne na niszczenie. W rezultacie ich końcówki trzeba regularnie przycinać, a to nie sprzyja ich zapuszczaniu. Każde 2 centymetry nowych włosów trzeba raz w miesiącu ściąć, by wyglądały lepiej.

Przedłużanie – sposób na długie włosy

Aby nie katować swoich włosów magicznymi trikami na porost, dobrym pomysłem będzie przedłużanie włosów. To metoda polegająca na doczepieniu sztucznych pasm włosów w kolorze jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. W efekcie otrzymujemy piękne, długie kosmyki wplecione pomiędzy nasze naturalne krótkie włosy.

Taki zabieg daje wiele możliwości. Przede wszystkim, pozwala cieszyć się długimi włosami bez ich długotrwałego zapuszczania. To idealny patent dla niecierpliwych pań! Poza tym, pozwala zakamuflować stan naszych własnych włosów i dać im czas na odrośnięcie. Kobiety decydują się na przedłużenie, by cierpliwie czekać, aż ich własne włosy wrócą do formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *